[skočit na obsah] [skoč na vyhledávání]


Na koho se můžete těšit v podzimním semestru?

27. 2. 2015

Modul Zkušenostně reflektivního učení Vám každý semestr nabízí přednášky výborných lektorů a odborníku ve své oblasti. Zde je malá ochutnávka těch, na které se můžete těšit v podzimním semestru 2015.

MgA. Martin Hak, který se živí živým vyprávěním. Vede kurzy, dílny i osobní tréninky zaměřené na vyprávění nebo obecněji na práci s příběhem. Pracuje s rodiči, učiteli, knihovníky, s lidmi, co vedou lidi, s divadelníky, psychology, básníky, lektory či faráři. Věří, že příběh a jeho živé vyprávění je tím nejúžasnějším dorozumívacím prostředkem a že vypravěčské řemeslo je tu pro ty, které dorozumívání zajímá víc než komunikace.
Více na příklad na: http://tedxbrno.cz/2014/cs/nasi-vystupujici/martin-hak.

Dr. Dana Moree. Vystudovala obor Pastorační a sociální práce na Evangelické teologické fakultě a obor Obecná antropologie na Fakultě Humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze, kde od roku 2004 také pracuje. V roce 2008 získala doktorát na Universiteit voor Humanistic v Utrechtu a v současné době se věnuje hlavně multikulturní výchově. Kromě akademické činnosti se zabývá tématy setkávání kultur i v rámci kurzů a seminářů v Institutu PONTES.
V posledních letech publikovala např. knihy Dobrodružství s kulturou, Pokladnice hodnot nebo How Teachers Cope with Social and Educational Transformation. Je editorkou stránek Czechkid.cz.

MgA. et MgA. Stanislav Suda, Ph. D. Vystudoval DAMU v Praze, obor Herectví se zaměřením k autorské tvorbě a pedagogice a obor Výchovná dramatika. Pracoval mimo jiné i jako dramaterapeut v Dětské psychiatrické léčebně v Opařanech. Nyní působí na Katedře pedagogiky a psychologie PF JU v Českých Budějovicích.
Je autorem mnoha odborných publikací, ve kterých se zaměřuje především na osobnostní průpravu pedagogů, dramaterapii a dialogické jednání.